Як в Сомівському НВК «ЗНЗ І-ІІ ст. – ДНЗ» Масляну святкували.
Веселу смачну Масляну люблять всі,
а для учнів і вихованців Сомівського НВК
її святкування вже стало доброю традицією.
Останній тиждень перед Великим постом називають Масляною або Масницею. Проводили його дуже весело. Кожен день цього тижня мав свої особливості та цікаві традиції. Масляна – чи не найбагатше серед усіх свят за кількістю традиційної святкової їжі. Найпопулярнішими були млинці. Вони символізували багатство і продовження роду та своєю формою та кольором нагадували сонце та сприяли приходу весни.
Про ці та інші традиції святкування Масниці учні 1-9 класів Сомівського НВК дізнавались під час проведення різних форм виховної діяльності: чаювання, конкурсно-розважальних програм, живих газет, презентацій, годин колективного спілкування з назвами «Масляна, Масляна, яка ж ти мала», «Масляна в Україні», «Масляні традиції», «Масляна до нас прийшла, млинців гору принесла» тощо.
Немає, мабуть, жодної родини, де б не святкували Масляну неділю, тому, звичайно ж, мами та бабусі допомагали дітям у приготуванні млинців з сиром, медом, варенням. Якими смачними були вони з духмяним чаєм!
До того ж кожен з’їдений млинець в це апетитне свято дозволить виконати одне заповітне бажання. Всі їли млинчики за щастя, здоров’я, любов, віру, розуміння, терпіння, вірність, удачу, везіння, відданість, багатство, а найголовніше - за мир.
Школярам також пропонувалось позмагатись у силі і спритності. Команди виконують вправи з перетягуванням канату, біг у мішках або з обручем на швидкість, біг з перешкодами. Такі змагання виховують у дітей командний дух.
Розповідь про те, що опудало, як символ масляної треба спалювати для відродження плодючості землі, хвилює дітей. Вони з захопленням спостерігають за пылающей солом’яною лялькою і вірять, що на Землі запанують мир, добро і радість.
Нехай швидше йде морозна зима, а прийдешня весна приносить тільки радість! Нехай з першим весняним подихом увірвуться в наше життя добрі вісті та довгоочікувані зміни!
|