Неділя, 22.12.2024, 08:33
Вітаю Вас Гість | RSS

Зачепилівської  ЗОШ  І-ІІІ ступенів_

Корисні сайти:
Сонце над Сомівкою
погода в украине
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Головна » 2017 » Листопад » 6 » Найкорисніший сніданок для дітей
14:55
Найкорисніший сніданок для дітей

Найкорисніший сніданок для дитини

Ідеальний сніданок для дітей повинен складатися з таких продуктів:

– молока, сиру, йогурту, кефіру, тому що вони багаті білком;

– цільнозернового хлібу та каш, тому що вони містять необхідну кількість вуглеводів;

– свіжих фруктів і овочів, тому що вони багаті вітамінами й клітковиною.

Не годуй на сніданок дитину солодощами або гострими й солоними стравами, адже це може зашкодити шлунку дитини. І пам‘ятай, відсутність сніданку для дитини може стати причиною серйозних порушень обміну речовин, що призводить до зайвої ваги й ожиріння.

Найкорисніший сніданок для дитини – це вівсяна каша. У вівсяній крупі міститься 12% білка, 65% вуглеводів, вітаміни й мінеральні речовини.

Але от проблема – не всі дітки про це знають, напевно тому й не хочуть її їсти. Як же вмовити малюка з'їсти хоча б ложечку корисної каші?

Спробуй зварити не надто рідку вівсянку й сформуй із неї невеликі грудочки – це будуть тулуби їжачків. Потім з ізюму й горіхів зроби оченята й носик. До речі, рис, як і гречка, манка, теж цілком підходить для дитячого сніданку. Тож приготуй іншу кашу, якщо вже зовсім жодних шансів нагодувати дитину вівсянкою.

А британські дієтологи одним із найкорисніших сніданків вважають яєчню. Вживання яєць на сніданок допоможе твоїй дитині упродовж тривалого часу зберігати інтелектуальну й фізичну активність, адже вони багаті протеїнами, вітамінами D і B12, амінокислотами й навіть антиоксидантами. Яєчня у вигляді симпатичного ведмежати не залишить байдужим твою дитину. Запропонуй на сніданок дитині оригінальних яєчних мишенят. Начинку можна зробити й м'ясну, і рибну, і просто перетерти жовток зі сметаною, рослинною олією й сіллю.

Ще один ну дуже корисний сніданок для дитини – сир. Запропонуй його дитині з медом і фруктами. А якщо маляті не смакує солодкий сир, зроби сир із кропом і петрушкою. Прикрась його шматочками огірка й редиски. Але пам‘ятай, сир – досить важка їжа, адже в ньому дуже багато білка. Тому не пропонуй дитині більш 150 грамів. З іншого боку, сир потрібно їсти на сніданок для профілактики й підтримки нормальної роботи печінки. І, як відомо, сир – це незамінне джерело кальцію. Багатьом діткам просто необхідно з'їсти на сніданок щось м'ясне. Звісно, бутерброд з ковбасою – не найкращий сніданок для дитини. Але бутерброд із цільнозернового хлібу, з відвареним м'ясом, зеленню й овочами – дуже навіть непоганий варіант сніданку для дитини. Особливо якщо це не просто бутерброд, а справжній тропічний метелик. Твердий сир – теж хороший продукт для дитячого сніданку. А ще з нього дуже просто робити різні веселі речі. Наприклад, виріж букви з імені дитини – і смачно, і букви перед школою повторите з малям. Або "створи" такого от чарівного сирного зайця для бутерброда. Час, витрачений на приготування красивого сніданку, з лишком окупитися здоров'ям твоєї дитини.

Адже найкорисніший сніданок для дитини – це сніданок, з'їдений із задоволенням!

Як привчити дитину їсти свіжі овочі та фрукти?

Дитина повинна харчуватися повноцінно. У її раціоні мають бути кисломолочні продукти, м'ясо і риба. Важливо, щоб малюк вживав овочі та фрукти - це джерела вітамінів, мікроелементів і корисних речовин. Кожен продукт корисний по-своєму, його можна по-різному приготувати подати на стіл. І дуже важливо, щоб у раціоні дитини були присутні фрукти і овочі, приготовані в різному вигляді. Якщо ваша дитина не привчена їсти овочі і фрукти, або вона просто їх не любить і відмовляється їсти - вашим завданням буде підійти творчо до цього питання. Дитина звикає до харчування ще до народження, будучи в утробі матері. Тому медики наполягають на тому, щоб вагітна жінка їла різноманітну їжу: морепродукти, різні види м'яса, овочі, фрукти, соки. Таким чином, ви привчаєте свого малюка заздалегідь до різних продуктів.Ви повинні знати, що овочі дуже корисні для діток. Завдяки клітковині, яка міститься в овочах, поліпшується робота кишечника: у вас не буде необхідності звертатися до дитячого гастроентеролога і педіатра з приводу запорів або діареї. Але буває так, що дитина відмовляється їсти овочі. І бідні матусі змушені силою змушувати їсти «противні» овочі. А потрібно всього лише вивчити маленькі хитрощі, щоб привчити шкідливого карапуза до овочів. Зробіть покупки спільними. Нехай ваші діти самі вибирають з овочів те, що їм хочеться. Ваше завдання - пояснити, що з них можна приготувати, і який овоч для яких страв потрібен. Вже вдома ви можете разом помити, почистити і порізати овочі, приготувати салат. Для вашого чада це буде захоплююча і нова гра, корисне заняття, в якому раніше малюк не брав участі. Він буде відчувати себе справжнім помічником, потрібним і важливим шеф-кухарем. До того ж, кожна дитина - маленьке хвалько. Вона почне розповідати всім домашнім, що салат готували вона, і захоче сама його з'їсти. З їжею, звичайно, не грають... Але в нашому випадку можна трохи побавитися. Запам'ятайте: діти люблять очима, і навіть найпримітивніша страва може стати для них чимось незвичайним, тим самим фентезі! Поекспериментуйте: зробіть бутерброди, на які покладіть божу корівку з помідора і маслин. Звичайну кашу (рисову, гречану) можна прикрасити звірятками з овочів і ковбаски. Ви переконаєтеся в тому, що карапузи дуже люблять все нове і оригінальне, тому матусі творчо підходять до цього питання і завжди придумують все нові й нові страви для малюків, сервіровку, прикраси для страв. Адже найголовніше - це нагодувати дитину корисною і потрібною їжею, дати їй те, що необхідно для її зростаючого організму!
Дитяче харчування взимку

Взимку, як ніколи, потрібно подбати про повноцінне і здорове харчування. Чим урізноманітнити харчування взимку, щоб дитячий організм отримував все необхідне?

Складний сезон

Ось і зима прийшла за розкладом. Нагрянув холод, і попереду у нас ще багато снігових і морозних днів. І якщо для дорослих зима, це в першу чергу погана погода і необхідність носити на собі «тонни» одягу, то для дітвори це свято! Можна пограти в сніжки, покататися на санях, ліпити сніговиків і весело проводити час на вулиці, незважаючи на всі зимові примхи, лише б снігу вистачило. Однак дитяча непосидючість вимагає чималого підживлення, особливо взимку, коли температура повітря низька, і організм витрачає додаткову кількість енергії. А якщо врахувати той факт, що «зимовий стіл» набагато скромніше річного на наявність необхідних вітамінів, мікроелементів, білків і інших компонентів, то питання здорового повноцінного харчування в зимовий період стає більш актуальним. До того ж, не варто забувати і про хвороби. Взимку імунна система істотно слабкіша, ніж влітку через сильний холод і нестачу все тих же вітамінів і мікроелементів. Тому діти часто хворіють взимку, так як імунна система не в змозі справлятися з вірусною атакою. На що звернути увагу:

Взимку харчування вашого малюка має бути максимально різноманітним з великою кількістю фруктів і овочів. Ясна річ, що взимку можна придбати далеко не всі продукти. Віддавайте перевагу цитрусовим. Їх в зимовий період як раз вистачає! Апельсини, лимони та мандарини багаті на аскорбінову кислоту – вітамін, який допомагає нам справлятися з хворобами і триматися в тонусі. Крім вітаміну С, в цитрусових містяться ефірні олії, вітаміни А, В, а також ряд найважливіших мікроелементів. Єдиний недолік цитрусових фруктів в тому, що в деяких випадках вони можуть викликати алергію.

Дуже корисними будуть соки. Це, по суті, ті ж фрукти і овочі, але з більш концентрованим змістом всіх корисних компонентів. Взимку соки будуть, як ніколи, до речі, так як з їх допомогою можна швидко поповнити запаси вітамінів і мікроелементів. У зимовий час потрібно подбати про їжі, що «зігріває», багатій білком. Це, наприклад, м’ясо, птиця або риба. Регулярно вживаючи ці продукти, організм вашої дитини буде поповнюватися цінними амінокислотами. Ще одне універсальне джерело повноцінного білка – це молоко і молочні продукти. Цінність молочного білка в тому, що засвоюється він набагато легше, до того ж в молоці міститься кальцій і ряд інших важливих компонентів. Регулярне вживання молока допоможе зберегти міцними кістки дитини і уникнути ряду захворювань опорно-рухового апарату, зокрема остеопорозу. Не забуваємо і про кисломолочні продукти. Кефір, йогурт і сир також багаті молочним білком, а також корисною флорою – лакто-і біфідобактеріями, а також продуктами їх життєдіяльності, які благотворно позначаються на стані травлення і підвищують імунний захист організму. При виборі продуктів харчування для своїх діток будьте особливо уважні.. Продукти здобувайте в «перевірених» місцях, де регулярно здійснюється санітарний контроль. Від продавців сміливо вимагайте сертифікати та іншу документацію, що вказує на безпеку продукту.

 

При виборі соків, молока і молочних продуктів обов’язково звертайте увагу на термін придатності готового продукту, а також його склад. Важливу роль грає і упаковка, в якій зберігається продукт. Важливо, щоб упаковка захищала їжу від шкідливих факторів впливу: вологості, мікроорганізмів, світла і повітря. Найкраще з такими завданнями справляється картонна багатошарова упаковка Тетра Пак. Купуючи соки, молоко і молочні продукти в упаковці Тетра Пак, ви точно будете знати про високу якість продукту для своєї дитини і найголовніше – його безпеку.

 

 

Категорія: Новини шкільного життя | Переглядів: 302 | Додав: Aleks | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Годинник
Календар
«  Листопад 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Категорії розділу
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Загальний вік
Вхід на сайт
Педпреса
Пошук

СОМІВКА© 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz